Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2016

25. 3. 2016

V roce 2016 náš klub pořádá opět seriál soutěží "Kopidlenská liga 2016", který čítá osm soutěží kategorie A3 a čtyři v kategorii P30, H a V. Dále pořádá Krajský přebor mládeže Královéhradeckého kraje a dvě soutěže kategorie VOSA.

Naši nový členové ( Karel Klacek, Jan Lambert, Daniel Kořínek) pilně staví modely a účastní se soutěží. Svými výkony již dosáhli odznaku "Mladý modelář" a úspěšně získávají další body a blíží se k získání výkonostního stupně A.

 Máme duben a všichni naši žáci i junior splnili již limity na krajském kole pro postup na MČR. A to bez problémů a všichni ve dvou kategoriích. Musím je pochválit, opravdu jsou snaživí a na závodech se spolehlivě vracejí se svými modely. Teď již stále trénovat a získávat zkušenosti a na mistrovství ČR také trochu toho modelářského štěstí.

Na naší členské schůzi byla představena první postavená VOSA. Je to hromadné dílo kluků a docela se povedla. Teď  nás čekají zalétávací lety. Doufejme, že vydrží a kluci si dobře polétají.

První létání s Vosou proběhlo "na čarodějnice". Vosa nám létá a po prvním letovém dni přežila. Kluci budou muset jěště trénovat.

Naší soutěže Májové VOSY se bohužel zúčastnil jen Jan Lambert a František Zajíc a tak ve své kategorii oba vyhráli. Vosa po nešetrném zásahu na gumicuku sice kupodivu přežila, ale odnesly to převody laciných serv.

Druhé soutěže - Prázdninové VOSY se zúčastnil Karel Klacek, Matěj Tichý a František Zajíc. Po velkých bojích, za krásného počasí, vyhrál Karel Klacek.

Mistrovství republiky mládeže volných modelů - Kožlany

Ač postoupil Dan Kořínek, přestal modelařit a na MČR nejel. Takže se do bojů o cenné kovy zapojili Vojta Tichý, Matěj Tichý, Jan Lambert a Karek Klacek. Počasí bylo sychravé, ale jinak pohodové. Kluci, mechanici i rodiče se snažili. Předchozí trénink, vyladěné modely a trochu štěstí ukázalo, že v Kopidlně jsou schopní modeláři. Přesto velkou smůlu měl Matěj Tichý ve třetím letu v kategorii A3. Ten se mu nepovedl a zcela jistě ho to stálo medailové umístění. A zde jsou výsledky:

Vojtěch Tichý: A3 - 4. místo

                        F1H - 1. místo

Matěj Tichý: A3 - 6. místo

                    F1H - 6. místo

Jan Lambert: P30 - 4. místo

                      F1H - 2. místo

Karel Klacek: P30 - 2. místo

                       A3 - 1. místo

Moc gratulujeme.

Na seniorském MČR v kategorii F1H se nám moc nedařilo. Ale na MČR v kategorii A3 obsadil 2. místo Milan Šafler a potvrdil tak svoji dlouhodobou výkonnost v této kategorii. Gratulujeme.
Přihlásil se nový člen našeho kroužku - Patrik Švorc. Doufáme, že mu elán vydrží a na závodech se mu bude dařit.
Účastnili jsme se dalších soutěží v Hořicích a v Jičíně. Zakončili jsme další ročník Kopidlenské ligy. Na Silvestra nás čeká ještě tradiční Vozembouch, a potom v další sezoně nashledanou.